Mangi autorstwa Junjiego Ito

Junji Ito to japoński pisarz mangi, który tworzy od 1978 roku. Jego prace znane są z przerażających i niepokojących tematów. Otrzymał wiele nagród za swoją pracę, w tym Grand Prix na Japan Media Arts Festival w 1997 roku i World Horror. Junji Ito urodził się 10 października 1954 w Kobe City w Japonii, gdzie studiował na Uniwersytecie Waseda, po czym porzucił karierę, aby tworzyć mangę.

Ile książek napisał Junji Ito?

Junji Ito jest jednym z najczęściej tworzących japońskich twórców horrorów manga, który opublikował ponad 100 książek, w nakładzie ponad 27 milionów egzemplarzy. Junji Ito to japoński artysta horrorów, który stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych autorów na świecie. Jego prace zostały przetłumaczone na ponad 40 języków i zdobyły wiele nagród, w tym nominację do nagrody Eisnera.

Junji Ito – nagrody

Junji Ito jest wielokrotnie nagradzanym autorem i ilustratorem mangi. W 2001 roku zdobył nagrodę Shogakukan Manga Award dla nowego artysty, a 2008 Tezuka Osamu Cultural Prize za pracę One-Punch Man. Prace Junji Ito zostały zaadaptowane do filmów, anime i gier wideo. Jego prace były tłumaczone na wiele języków, w tym na angielski i koreański.

Marcin
Marcin

Były profesjonalny gracz Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Obecnie dziennikarz e-sportowy chętnie dzielący się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Publikuje newsy, poradniki oraz rankingi dotyczące sprzętu i gier komputerowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

HorizonGamer.pl - Poradniki, newsy i rankingi dla graczy
Logo