Rangi w CS: GO – Wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Rangi w CS GO

Counter Strike: Global Offensive to wieloosobowa gra wideo z gatunku first-person shooter, stworzona przez Hidden Path Entertainment i wydana przez Valve Corporation. Jest to odsłona serii Counter-Strike i część większej serii znanej jako CS:GO. Gra została wydana 23 maja 2014 roku na platformy Microsoft Windows. W CS:GO gracze wcielają się w rolę terrorysty lub antyterrorysty (CT lub T). Obie drużyny, składające się z pięciu graczy, biorą udział w rywalizacji opartej na rundach, polegającej na podkładaniu bomb i ich rozbrajaniu. Zwycięzcą jest drużyna, która w wyznaczonym czasie wygra więcej rund.

W tym artykule omówimy różne rangi w CS:GO i to, jak gra z innymi wpływa na szanse na ich zdobycie. Damy ci też kilka wskazówek, jak zacząć grać ze znajomymi i poprawić swoje umiejętności jako gracz. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o każdej randze w CS:GO, jej roli w grze, co się z nią wiąże i jak najlepiej ją zdobyć!

Czym są rangi w CS GO?

Do czego służą rangi w Counter Strike: Global Offensive? To bardzo proste. Jest to system, który przyporządkowuje umiejętności gracza do danej grupy. System rang cs:go pozwala na większy balans oraz rozgrywanie meczy w trybie turniejowym pomiędzy graczami o tych samych (lub zbliżonych) umiejętnościach. System rang cs:go to nic nowego, gdyż w wielu innych grach znajdziemy podobne rozwiązania, które grupują danych graczy w różnych kategoriach. Dzięki temu rozwiązaniu żaden gracz nie musi się martwić tym, że przyjdzie mu się zmierzyć z trudniejszymi przeciwnikami, co mogłoby prowadzić do frustracji i stworzenia niezbalansowanego systemu rozgrywek. Oczywiście jak każdy system balansu, ten Z Counter Strike również nie jest idealny i ma swoje wady. Przykładowo, problematyczna jest sprawa tzw. smurfów, czyli graczy o dużych umiejętnościach grających na niskich rangach (poprzez ciągłe tworzenie nowych kont, które zaczynają od niskich rang).

Jak wygląda system rang w CS: GO w trybie turniejowym?

Dowiedzieliście się już czym są rangi w cs;go. Teraz pora przedstawić wam jak dokładnie one wyglądają. Jeżeli chcemy piąć się w górę systemu rankingowego i zwiększać poziom umiejętności, powinniśmy znać rozkład rang w grze. Dodatkowo warto wiedzieć, że rangi w trybie turniejowym oraz skrzydłowego są takie same. Rangi w Counter Strike: Global Offensive dzielą się na kilka kategorii. Podział rang znajdziecie poniżej:

 1. Srebro I (Silver I)
 2. Srebro II (Silver II)
 3. Srebro III (Silver III)
 4. Srebro IV (Silver IV)
 5. Elitarne srebro (Silver Elite)
 6. Mistrzowskie elitarne srebro (Silver Elite Master)
 7. Złoty laur I (Gold Nova I)
 8. Złoty laur II (Gold Nova II)
 9. Złoty laur III (Gold Nova III)
 10. Mistrzowski złoty laur (Gold Nova Master)
 11. Mistrzowski obrońca I (Master Guardian I)
 12. Mistrzowski obrońca II (Master Guardian II)
 13. Elitarny mistrzowski obrońca (Master Guardian Elite)
 14. Wybitny mistrzowski obrońca (Distinguished Master Guardian)
 15. Legendarny orzeł (Legendary Eagle)
 16. Mistrzowski legendarny orzeł (Legendary Eagle Master)
 17. Mistrzowska pierwsza klasa (Supreme Master First Class)
 18. Elita światowa (Global Elite)

Jak zdobywać rangi w CS:GO?

Jeśli chcesz otrzymać swoją pierwszą rangę, musisz odnieść dziesięć zwycięstw w danym trybie – algorytm przydzieli Ci wtedy rangę odpowiadającą Twoim umiejętnościom. Zasada 10 zwycięstw działa osobno dla każdego z trybów rankingowych.

System rang w CS:GO jest dynamiczny i działa w sposób podobny do struktury wojskowej. Mimo że początkowo zostałeś umieszczony na poziomie Silver II, nie pozostaniesz tam na zawsze. System ciągle ocenia Twoje osiągnięcia i oblicza Twoją przyszłą rangę lub jej obniżenie. Będziesz stale oceniany na podstawie tego, co robisz w meczach.

Niestety nie wiadomo, jak działają kryteria oceniania – Valve, producent gry, nie przekazał tej informacji graczom… w rezultacie. Gdyby zasady oceniania były jawne, z pewnością znalazłaby się duża liczba graczy grających wyłącznie w celu zdobycia oceny, co negatywnie wpłynęłoby na ogólne wrażenia z gry.

rangi w counter strike

Jak awansować w CS:GO? Jak zdobyć wyższą rangę?

Jak zdobywać co raz wyższe rangi w Counter Strike: Global Offensive? Na pozór jest to bardzo proste. Przede wszystkim powinieneś grać zespołowo i sprawiać, że gra Twojej drużyny staje się lepsza. Dzięki temu zaczniesz wygrywać co raz więcej meczy – a to właśnie ma decydujący wpływ w awansowaniu na wyższy stopień.

Następnie warto skupić się na nagrodach MVP. Jeżeli je masz, to świetnie, gdyż one również mają wpływ na awans w cs:go. W końcu jest to nagroda za wygraną rundę! Dlatego musisz pamiętać o wykonywaniu celów mapy.

Dopiero w dalszej kolejności liczą się nasze indywidualne statystyki, rzucone granaty, oślepieni przeciwnicy i ogólne zadane obrażenia.

Najczęściej do wbicia kolejnej rangi potrzebujesz 4-5 zwycięstw.

Rangi w Counter Strike – Podsumowanie

Mamy nadzieje, że ten artykuł wytłumaczył Ci na czym polega system rang w Counter Strike. Pamiętaj, że trening i zwiększanie umiejętności może pomóc Ci w drodze do osiągnięcia wyższej rangi w Counter Strike: Global Offensive. Dzięki temu będziesz mógł poprawić swoje umiejętności i pokazać światu, że jesteś najlepszym graczem na świecie!

Marcin
Marcin

Były profesjonalny gracz Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Obecnie dziennikarz e-sportowy chętnie dzielący się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Publikuje newsy, poradniki oraz rankingi dotyczące sprzętu i gier komputerowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

HorizonGamer.pl - Poradniki, newsy i rankingi dla graczy
Logo