Jak zainstalować i pobrać Minecraft? Poradnik krok po kroku

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier ostatnich lat. Każdy chce miło spędzić czas podczas grania w ten tytuł. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się jak zainstalować Minecraft. W tym poradniku podpowiemy Ci jak krok po kroku możesz pobrać grę Minecraft.

Dzięki nam dowiesz się jak rozpocząć swoją przygodę w tym cudownym świecie. Minecraft to naprawdę świetna gra, która rozwija wyobraźnie i inteligencje. Jeżeli zastanawiasz się jak zainstalować Minecraft to przeczytaj ten artykuł.

Czym jest Minecraft?

Minecraft to gra wideo, która pozwala graczom budować i eksplorować wirtualne światy. Gra jest chwalona za swoją kreatywność i elastyczność, a także wykorzystywana w edukacji i w firmach do promowania współpracy i rozwiązywania problemów.

Minecraft to bardzo popularna gra, której sławy nie spodziewali się nawet jej twórcy. Gra została stworzona w 2009 roku i przyniosła twórcom mnóstwo popularności. Później grę kupił Microsoft i do dziś się nią opiekuje. Obecnie Minecraft rozwija swoją markę produkując gry, dodatki, książki, poradniki i produkty/gadżety inspirowane grą.

Charakterystyczną cechą tej gry jest blokowy świat, który gracze mogą zwiedzać i tworzyć budynki o dowolnych kształtach. Minecraft jest wymagającą grą, ponieważ gracze muszą wykazać się kreatywnością.

Już wiemy czym jest ten tytuł wideo. Pora więc przejść do procesu instalacji gry Minecraft.

jak pobrać minecraft

Jak zainstalować Minecraft na komputerze?

Aby zainstalować minecraft, powinniśmy upewnić się, że nasz sprzęt spełnia podstawowe wymagania systemowe. Są one niezbędne do swobodnego grania w ten tytuł. Wymagania gry minecraft znajdziesz na naszej stronie.

Jeżeli Twój sprzęt spełnia wymagania, możemy przejść do proces instalacji gry Minecraft. Zaczynajmy!

  1. Pierwszym krokiem będzie wejście na stronę minecraft.net i założenie konta.
  2. Następnie wybieramy platformę, na której będziemy grać.
  3. Teraz musimy wybrać interesująca nas wersje. Do wyboru mamy dwie: Minecraft: Java Edition lub Minecraft: Windows 10 Edition. Druga z nich jest dostępna tylko na systemy Windows 10.
  4. Aby zainstalować Minecraft, wymagana jest oryginalna wersja gry. Możesz ją nabyć pod tym linkiem.
  5. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami dostępnymi na ekranie.

To wszystko! W ten sposób zainstalujesz tytuł z poziomu oficjalnej strony gry.

Jak zainstalować Minecraft na telefonie (Smartfonie)?

Od kilku lat dostępna jest instalacja gry na telefony komórkowe. W tym akapicie pokażemy wam jak zainstalować grę na smartfonie.

  1. Najłatwiejszą metodą jest skorzystanie ze sklepu Google Play lub App Store. Musimy otworzyć tę aplikację na naszym telefonie.
  2. Następnie wyszukujemy „Minecraft” i instalujemy grę w ten sam sposób jak przy każdej innej aplikacji.

Jak zainstalować grę Minecraft na konsoli?

Gdy chcemy pograć w Minecraft na konsoli xbox lub playstation mamy dwie opcje do wyboru.

  • Możemy wejść na stronę producenta i postąpić podobnie jak w przypadku instalacji gry na komputerze (tylko zamiast PC wybieramy interesującą nas konsolę).
  • Druga metoda polega na ściągnięciu gry ze sklepu, z którego korzysta nasza konsola.

Czy można zainstalować Minecraft za darmo?

Minecraft posiada płatny model dystrybucji. Jednak jeżeli chcemy wypróbować Minecraft za darmo, to możemy skorzystać z wersji demo, która jest darmowa. Znajdziemy ją na stronie producenta (testowa wersja gry).

Ile kosztuje Minecraft?

Koszt Minecrafta różni się w zależności od platformy, na której będziemy grać. Minecraft Java Edition kosztuje 100 zł, z kolei Minecraft: Windows 10 Edition kosztuje 26,99$. Minecraft na smartfony z systemem Android kosztuje 33,99 zł.

Marcin
Marcin

Były profesjonalny gracz Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Obecnie dziennikarz e-sportowy chętnie dzielący się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Publikuje newsy, poradniki oraz rankingi dotyczące sprzętu i gier komputerowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

HorizonGamer.pl - Poradniki, newsy i rankingi dla graczy
Logo