Jak wygląda miłość w grach komputerowych?

milosc w grach komputerowych

Przez ostatnie kilka dekad gry komputerowe przeszły prawdziwą rewolucję. To już nie tylko proste produkcje zręcznościowe z kilkoma prostymi zasadami, ale złożone, realistyczne symulatory. We współczesnych grach pojawia się coraz więcej wątków „z życia wziętych”, w tym także i romansów. Jak wyglądają kwestie miłosne w dzisiejszych produkcjach?

Miłość w grach to częste zjawisko, jednak w świecie realnym wygląda nieco inaczej. Zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach spotkania z płcią przeciwną są na wyciągnięcie ręki, dzięki możliwościom jakie oferuje nam Internet. Warto sprawdzić najlepsze portale randkowe i przekonać się na własną rękę, że randkowanie online jest naprawdę proste.

Romanse w grach kiedyś i dziś

Miłość, jakkolwiek szczątkowo by jej nie ukazywano, zawsze towarzyszyła historiom opowiadanym w grach komputerowych. Archetyp damy w niebezpieczeństwie pojawiał się już w pierwszych tego typu produkcjach.

Jedną z pierwszych gier opowiadających wizualną historię był Donkey Kong. Przedstawiał on związek między głównym bohaterem Jumpmanem, a jego ukochaną – Pauliną, która została porwana przez czarny charakter – tytułowego goryla.

Chociaż to wciągająca platformowa rozgrywka Donkey Konga przyciągnęła graczy na całym świecie, włączenie niewielkiego wątku romantycznego nadało dodatkowy wymiar bieganiu i skakaniu. Jednocześnie zapewniło to graczom kontekst dla ich działań i podniosło stawkę tego, o co toczy się gra.

randki przez internet

Miłość w grach ewoluowała m.in. dzięki The Sims i późniejszym produkcjom z serii Persona. Wątki romansowe zaczęły pojawiać się nawet w grach pełnych przemocy, np. w Grand Theft Auto: San Andreas.

W latach 2007-2009 budowanie relacji w interaktywnej rozgrywce weszło na zupełnie nowy poziom. Wszystko za sprawą dwóch produkcji studia BioWare: Dragon Age: Origins oraz Mass Effect, które do dziś uważa się za przełomowy moment dla romantycznych wątków w grach.

Czy miłość w grach jest realistyczna?

Romans jest jednym z najczęściej wybieranych tematów we wszystkich rodzajach ekspresji artystycznej, nawet w grach komputerowych. Jednak portretowanie miłości i procesu zakochiwania się nigdy nie było łatwe w interaktywnym medium. Nawet teraz wiele gier opiera się na powierzchownych rozwiązaniach i ukłonach w stronę miłości, zamiast próbować pokazać jej prawdziwe oblicze.

Jednak od czasu do czasu programiści znajdują sposoby, aby zaoferować nam wielowarstwowe, szczere historie o romansach. Chcesz przekonać się o tym na własnej skórze? Sięgnij po jedną z polecanych gier wideo!

Marcin

Marcin

Były profesjonalny gracz Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Obecnie dziennikarz e-sportowy chętnie dzielący się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Publikuje newsy, poradniki oraz rankingi dotyczące sprzętu i gier komputerowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

HorizonGamer.pl - Poradniki, newsy i rankingi dla graczy
Logo
Enable registration in settings - general