Jaki telewizor wybrać do grania w gry?

jaki telewizor do gier

Współczesne konsole do gier oferują wiele funkcji, które w połączeniu z odpowiednim telewizorem mogą zapewnić najlepsze możliwe wrażenia z gry. Telewizor do grania w gry powinien spełniać określone standardy i posiadać odpowiednią specyfikację techniczną.

Chcesz wiedzieć więcej? Zaprzyjaźniona z nami strona stworzyła rankingi telewizorów, gdzie możemy znaleźć przykładowe modele. Linki do artykułów znajdziecie poniżej:

Monitor czy telewizor?

Gracze z reguły dzielą się na dwie grupy. Jedni zwykle siedzą przy biurkach i używają klawiatury oraz myszy, a monitor znajduje się zaledwie metr lub dwa od nich. Drudzy, głównie gracze konsolowi, często przesiadują na kanapie z padem, wpatrując się w telewizor oddalony o co najmniej 6 metrów.

Dalsza odległość wymaga większego ekranu, a to oznacza, że w pewnym momencie monitory w rozmiarze od 20 do 30 cali stają się zwyczajnie za małe.

Jeśli zależy Ci na kinowych wrażeniach, potrzebujesz dobrego telewizora do gier. By wybrać odpowiednio, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Jak wybrać odpowiedni telewizor?

Jako konsumenci oceniamy telewizory pod kątem różnych czynników. Skupiamy się przede wszystkim na jakości obrazu, mierzeniu kontrastu i kolorów, aby wszystko wyglądało tak jasno, ciemno, żywo i dokładnie, jak zaplanował to sobie reżyser lub projektant. Ważne jest także to, czy obsługa odbiornika jest łatwa i intuicyjna – składa się na to m.in. ergonomia pilota i projekt interfejsu.

To wszystko z pewnością się przydaje, gdy chcesz obejrzeć swój ulubiony film lub program telewizyjny. W przypadku gier musisz jednak wziąć pod uwagę dodatkowy czynnik: opóźnienie wejścia.

gry

Czym jest opóźnienie wejścia?

Opóźnienie wejścia (ang. input lag) to czas między odebraniem sygnału przez telewizor a aktualizacją tego, co dzieje się na wyświetlaczu. Zręcznościowe gry akcji i inne produkcje, które skupiają się na naciskaniu przycisków w odpowiednim momencie, działają najlepiej, gdy opóźnienie wejścia jest bardzo małe.

Niski input lag daje Ci poczucie precyzyjnej kontroli nad rozgrywką. W przypadku telewizorów wynosi on zazwyczaj od 5 do 120 milisekund.

Jeśli zastanawiasz się, jaki odbiornik wybrać, sprawdź ranking telewizorów, który dla Ciebie przygotowaliśmy!

Marcin
Marcin

Były profesjonalny gracz Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Obecnie dziennikarz e-sportowy chętnie dzielący się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Publikuje newsy, poradniki oraz rankingi dotyczące sprzętu i gier komputerowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

HorizonGamer.pl - Poradniki, newsy i rankingi dla graczy
Logo