Horizon Zero Dawn – Wymagania sprzętowe (PC)

Horizon Zero Dawn to gra, która pierwotnie zadebiutowała na konsoli PlayStation 4 w 2017 roku, dzięki studiu Guerrilla Games, znanej z serii Killzone. Uważana przez wielu za jedno z największych osiągnięć generacji PS4, gra przenosi graczy do postapokaliptycznego świata, w którym maszyny dominują nad ruiny cywilizacji. Jednak nie tylko fabuła i świat gry zrobiły na graczu wrażenie. Jej graficzny aspekt oraz dynamiczna mechanika rozgrywki zdobyły serca wielu. W 2020 roku Sony ogłosiło premierę Horizon Zero Dawn na PC, dając komputerowym graczom możliwość doświadczenia tej epickiej przygody.

Główna bohaterka, Aloy, eksploruje ogromny świat gry, biorąc udział w pojedynczych misjach, a także w emocjonujących pojedynkach z maszynami. Gra oferuje rozbudowany system łucznictwa, stealth i walki z różnego rodzaju mechanicznymi stworami. Rozgrywka, pełna misji i tajemnic, ukazuje się w wspaniałej oprawie graficznej. Dodatek The Frozen Wilds, wprowadza nowe tereny, przeciwników i misje, dodając głębię światu gry.

horizon zero dawn

Wymagania sprzętowe gry Horizon Zero Dawn:

Kiedy znamy datę premiery i wymagania sprzętowe gry na komputerach osobistych, wielu pecetowców zadaje sobie pytanie: „Czy mój komputer sprosta tej grze?”. Wersja PC, dostępna od 7 sierpnia 2020, została udostępniona zarówno na platformie Steam, jak i Epic Games Store. Oferuje ona wiele ulepszeń w porównaniu do wersji konsolowej, w tym wsparcie dla rozdzielczości 4K i większej liczby klatek na sekundę.

Minimalne wymagania sprzętowe:

ProcesorIntel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD FX 6300 3.5 GHz
Karta GraficznaNvidia GeForce GTX 780 (3 GB) / AMD Radeon R9 290 (4GB)
Pamięć RAM8 GB
System operacyjnyWindows 10 64-bit
Dysk twardy100 GB

Zalecane wymagania sprzętowe:

ProcesorIntel Core i7-4770K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
Karta GraficznaNvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) / AMD Radeon RX 580 (8GB)
Pamięć RAM16 GB
System operacyjnyWindows 10 64-bit
Dysk twardy100 GB

Aby sprawdzić, czy komputer spełnia wymagania gry, warto skorzystać z wbudowanego benchmarku dostępnego w grze. Umożliwia on ustawić optymalne parametry dla najlepszego działania gry.

Pragniesz doskonałej jakości w rozsądnej cenie? Nasz ranking laptopów do gier do 6000 zł przedstawia najlepsze dostępne na rynku opcje.

Horizon Zero Dawn – Odbiór graczy

Odbiór Horizon Zero Dawn był bardzo pozytywny zarówno na konsoli PlayStation 4, jak i na PC. Gracze chwalili przede wszystkim głęboką fabułę, wciągającą rozgrywkę oraz niesamowitą oprawę wizualną. Wiele osób porównywało jej jakość wykonania do innych hitów, takich jak God of War. Jednakże wersja PC przyniosła ze sobą jeszcze więcej ulepszeń, które zostały ciepło przyjęte przez gracze komputerowi.

Horizon Zero Dawn – Podsumowanie

Horizon Zero Dawn to bez wątpienia jedno z najbardziej wymagających tytułów ostatnich lat, nie tylko pod względem sprzętowym, ale też jakości rozgrywki. Gra, pierwotnie wydana na konsoli PlayStation, udowodniła, że produkcje konsolowe mogą znakomicie prezentować się także na komputerach osobistych. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji zagrać w tę epicką przygodę Aloy, niezależnie od platformy, warto dać się jej pochłonąć. Grę Horizon Zero Dawn, w wersji kompletnej z dodatkiem The Frozen Wilds, znajdziecie zarówno w sklepie Sony, jak i na platformach Steam oraz Epic Games Store.

Marcin
Marcin

Były profesjonalny gracz Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Obecnie dziennikarz e-sportowy chętnie dzielący się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Publikuje newsy, poradniki oraz rankingi dotyczące sprzętu i gier komputerowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

HorizonGamer.pl - Poradniki, newsy i rankingi dla graczy
Logo