Historia Grand Theft Auto 3

Grand Theft Auto 3 to gra wideo opracowana przez Rockstar North i wydana przez Take-Two Interactive. Została wydana 26 października 2001 na PlayStation 2 i Microsoft Windows.

Gra opowiada o Niko Belliciu, młodym imigrancie z Europy Wschodniej, który przybywa do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu swojego amerykańskiego snu tylko po to, by zostać wciągniętym w świat przestępczości i przemocy.

Gracz wciela się w Niko, który może korzystać z rozmaitych broni podczas prowadzenia pojazdów czy spaceru po Liberty City. Gra posiada otwarty świat, w którym gracze mogą wybrać własną ścieżkę przez fabułę, zamiast podążać liniową narracją, jak w innych grach z serii.

Grand Theft Auto 3 – Data premiery

Grand Theft Auto 3 to jedna z najpopularniejszych gier wideo na świecie, ciesząca się kultową popularnością. Jest to gra akcji z otwartym światem opracowana przez Rockstar Games i wydana przez Take-Two Interactive.

Gra została wydana na PlayStation 2 26 października 2001 roku w Ameryce Północnej oraz 4 listopada 2001 roku w Europie. Jest uważana za jedną z najlepszych gier wideo, jakie kiedykolwiek stworzono i do września 2015 roku sprzedała się w ponad 30 milionach egzemplarzy na całym świecie.

W 2011 roku Grand Theft Auto 3 zostało zremasterowane na platformę PC i wydane jako Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City.

Dlaczego GTA 3 odniosło taki sukces?

GTA 3 była wówczas najpopularniejszą grą w historii. Miał ogromną rzeszę fanów i odniósł duży sukces pod względem sprzedaży. Gra miała wiele funkcji, które uczyniły ją tak sławną i pomogły jej osiągnąć sukces.

Sukces GTA 3 przypisywany jest jego zdolności do pomagania graczom w ucieczce od codziennego życia. Jego bardzo wciągające środowisko i szczegółowy świat to miejsce, w którym gracze mogą być kim chcą i na chwilę zapomnieć o swoich problemach.

GTA3 ma również jedną z najlepszych historii w historii gier — interesującą historię z wieloma warstwami, które sprawiają, że czujesz się jej częścią.

Marcin

Marcin

Były profesjonalny gracz Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Obecnie dziennikarz e-sportowy chętnie dzielący się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Publikuje newsy, poradniki oraz rankingi dotyczące sprzętu i gier komputerowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

HorizonGamer.pl - Poradniki, newsy i rankingi dla graczy
Logo
Enable registration in settings - general