Forza Horizon 4 – Wymagania PC, Fabuła, Mechanika

Forza Horizon 4 to gra, która zdobyła serca graczy na całym świecie po premierze w 2018 roku. Należąc do cyklu gier wyścigowych „Forza”, ta czwarta odsłona serii Horizon była wyjątkowa spośród wszystkich dotychczasowych odsłon, przynosząc ze sobą nie tylko nowe wyzwania i wybór samochodów od ponad 100 producentów, ale także niesamowicie realistyczne środowisko oparte na brytyjskim krajobrazie.

Gra charakteryzowała się otwartym światem, w którym gracze mogli wcielać się w role kierowców biorących udział w różnego rodzaju wyścigami – od terenowych po tradycyjne. Współzawodnictwo z innymi graczami w trybie multiplayer, wyścigi z samolotem, a także wyzwanie jednego gracza połączone z dynamicznie zmieniającymi się porami roku, sprawiały, że każdy mógł cieszyć się grą na własnych warunkach.

forza horizon 4

Wymagania sprzętowe gry Forza Horizon 4:

Przechodząc do sedna, Forza Horizon 4 – wymagania sprzętowe na PC były dość wymagające, ale dostosowane tak, by wielu graczy mogło cieszyć się tą piękną grafiką w wysokiej rozdzielczości. Oficjalne wymagania sprzętowe Forza Horizon, które zostały opublikowane przed premierą, były dokładnie sprecyzowane.

Minimalne wymagania sprzętowe:

ProcesorIntel i3-4170 3.7 GHz / Intel i5 750 2.67 GHz
Karta GraficznaNvidia 650TI / NVidia GT 740 / AMD R7 250x
Pamięć RAM8 GB
System operacyjnyWindows 10
Dysk twardy73 GB

Zalecane: wymagania sprzętowe

ProcesorIntel i7-3820 3.6 GHz
Karta GraficznaNvidia GTX 970 / NVidia GTX 1060 3GB / AMD R9 290x / AMD RX 470
Pamięć RAM12 GB
System operacyjnyWindows 10
Dysk twardy73 GB

Chcesz cieszyć się wyjątkowym komfortem gry nie wydając fortuny? Zobacz, jaki laptop gamingowy do 2500 zł polecamy w naszym rankingu.

Forza Horizon 4 – Odbiór graczy

Odbiór Forzy Horizon 4 był pozytywny wśród społeczności. Wielu uważało ją za jedną z najlepszych gier wyścigowych ostatnich lat. Multiplayer, otwarty świat oraz zróżnicowany wybór samochodów sprawiły, że gra była chwalona zarówno przez krytyków, jak i przez graczy. Chociaż niektórzy uważali, że wymagania sprzętowe gry Forza Horizon 4 były nieco wygórowane, większość uznała je za uzasadnione, biorąc pod uwagę poziom detalu i jakość grafiki.

Forza Horizon 4 – Podsumowanie

W 2023 roku, patrząc wstecz, Forza Horizon 4 nadal pozostaje jednym z flagowych tytułów wśród gier wyścigowych. Oferując niesamowitą jakość grafiki, zróżnicowane wyścigi i świat pełen detali oparty na brytyjskim krajobrazie, Playground Games dostarczyło prawdziwe arcydzieło. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zagrać, warto zainstalować i cieszyć się każdą chwilą za kierownicą ulubionego samochodu.

Marcin
Marcin

Były profesjonalny gracz Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Obecnie dziennikarz e-sportowy chętnie dzielący się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Publikuje newsy, poradniki oraz rankingi dotyczące sprzętu i gier komputerowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

HorizonGamer.pl - Poradniki, newsy i rankingi dla graczy
Logo