Far Cry 5 – Wymagania PC, Fabuła, Mechanika

Far Cry 5 to gra, która od swojej premiery w 2018 roku na platformie PC, Xbox i PlayStation 4, stała się jednym z najgorętszych tytułów oferowanych przez firmę Ubisoft. Dzisiaj, spoglądając wstecz, warto przypomnieć sobie o tej produkcji i poznać, czego wymagała od komputerów w momencie swojej premiery.

Kluczem do sukcesu serii Far Cry były zawsze rozległe tereny do eksploracji i swobodna rozgrywka. Far Cry 5 nie był tu wyjątkiem, przenosząc graczy do fikcyjnego regionu Hope County w Montanie, gdzie głównym antagonistą był charyzmatyczny przywódca kultu, Joseph Seed. Elementy takie jak polowanie, zdobywanie terenów czy rozwijanie swoich umiejętności stanowiły rdzeń mechaniki rozgrywki, a gracze mogli też korzystać z wbudowanego benchmarku (miernika), by sprawdzić możliwości swojego komputera i dostosować odpowiednie ustawienia, takie jak skala rozdzielczości czy pole widzenia, do optymalizacji rozgrywki.

Far Cry 5

Wymagania sprzętowe gry Far Cry 5:

Kiedy Ubisoft ujawnił oficjalne wymagania sprzętowe Far Cry 5, wielu użytkowników PC z zainteresowaniem sprawdziło, czy ich maszyny sprostają tej produkcji.

Minimalne wymagania sprzętowe:

ProcesorIntel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz lub odpowiednik
Karta GraficznaNVIDIA GeForce GTX 670 / AMD R9 270 (2GB VRAM i Shader Model 5.0)
Pamięć RAM8 GB
System operacyjnyWindows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
Dysk twardy40 GB

Zalecane wymagania sprzętowe:

ProcesorIntel Core i7-4770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz lub odpowiednik
Karta GraficznaNVIDIA GeForce GTX 970 / AMD R9 290X (4GB VRAM i Shader Model 5.0)
Pamięć RAM8 GB
System operacyjnyWindows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
Dysk twardy40 GB

Zastanawiasz się, który laptop będzie najlepszy do gier? Nasze laptopy gamingowe do 4000 zł są doskonałym wyborem dla każdego budżetu.

Far Cry 5 – Odbiór graczy

Po swojej premierze 27 marca 2018 roku, gra została ciepło przyjęta przez społeczność graczy. Wielu chwaliło jej ładną grafikę, przemyślaną fabułę oraz rozległe tereny do eksploracji. Oczywiście, jak to bywa z każdym tytułem, znalazły się też głosy krytyki, przede wszystkim dotyczące optymalizacji gry. Jednak wbudowany benchmark pozwolił wielu na dostosowanie ustawień tak, by gra działała płynnie na ich sprzęcie.

Far Cry 5 – Podsumowanie

Patrząc na Far Cry 5 z perspektywy 2023 roku, można śmiało stwierdzić, że gra ta stanowi ważny kamień milowy w historii serii i przemyślanej produkcji Ubisoft. Zaplanowane wymagania sprzętowe dla Far Cry 5 pozwoliły szerokiej gamie graczy na komfortowe korzystanie z tego tytułu, a intrygująca fabuła i przemyślana mechanika rozgrywki przyciągnęły uwagę milionów na całym świecie. Chociaż technologia idzie naprzód, a wymagania nowszych gier rosną, Far Cry 5 pozostanie w pamięci wielu jako jeden z tytułów definiujących gamingowy rok 2018.

Marcin
Marcin

Były profesjonalny gracz Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Obecnie dziennikarz e-sportowy chętnie dzielący się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Publikuje newsy, poradniki oraz rankingi dotyczące sprzętu i gier komputerowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

HorizonGamer.pl - Poradniki, newsy i rankingi dla graczy
Logo