Battlefield 2042 – Wymagania sprzętowe (PC)

Battlefield 2042 to gra, która od chwili swojej premiery 22 października 2021 roku, stała się przedmiotem licznych dyskusji wśród społeczności graczy. Tworzona przez studio DICE i wydana przez Electronic Arts, stanowi nową odsłonę w kultowej serii shooterów.

Rozgrywka w Battlefield 2042 kontynuuje wieloletnią tradycję serii, skupiając się na wieloosobowym doświadczeniu. Gra pozwala na starcia nawet 128 zalogowanych graczy na jednej mapie, co stanowi istotny skok w stosunku do poprzednich tytułów. Choć wielu fanów liczyło na kampanię fabularną, developer zdecydował się skupić na dynamicznych bitwach multiplayer, które stały się znakiem rozpoznawczym Battlefielda.

battlefield 2042

Wymagania sprzętowe gry Battlefield 2042:

Dla wielu graczy kluczowe jest, aby przed zakupem gry sprawdzić jej wymagania. Gry Battlefield 2042 PC, z racji na rozbudowaną grafikę i detale, mogą stanowić spore wyzwanie dla starszych maszyn. Oficjalne wymagania Battlefield 2042 – wymagania sprzętowe zostały ujawnione przez EA jeszcze przed premierą.

Minimalne wymagania sprzętowe:

ProcesorAMD Ryzen 5 1600 lub Intel Core i5 6600K
Karta GraficznaNvidia GeForce GTX 1050 Ti lub AMD Radeon RX 560
Pamięć RAM8 GB
System operacyjnyWindows 10 (64-bitowy)
Dysk twardy100 GB

Zalecane wymagania sprzętowe:

ProcesorAMD Ryzen 7 2700X lub Intel Core i7 4790
Karta GraficznaNvidia GeForce RTX 3060 lub AMD Radeon RX 6600 XT
Pamięć RAM16 GB
System operacyjnyWindows 10 (64-bitowy)
Dysk twardy100 GB SSD

Z perspektywy konsol, gra jest dostępna na PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Oczywiście, na nowszej generacji konsol – takich jak PlayStation 5 czy Xbox Series X – gra będzie działać płynniej i z lepszymi detalami.

Jeśli chcesz grać w powyższą grę na najwyższych ustawieniach, zapoznaj się z naszym przewodnikiem i znajdź najlepsze laptopy gamingowe.

Battlefield 2042 – Odbiór graczy

Choć gra została bardzo pozytywnie przyjęta w branży, reakcje graczy były mieszane. Porównania do konkurencyjnego tytułu, Call of Duty: Modern Warfare, były nieuniknione. Wielu graczy doceniło innowacje i sporo możliwości w Battlefield 2042, jednak brak kampanii fabularnej był dla wielu rozczarowaniem. Niemniej, społeczność Battlefielda jest wierna swoim tytułom i z niecierpliwością oczekuje na dalsze aktualizacje oraz dodatki od studia DICE.

Battlefield 2042 – Podsumowanie

Battlefield 2042, choć wydany w 2021 roku, wciąż w 2023 roku budzi emocje wśród swoich graczy. EA i DICE kontynuują tradycję dostarczania wysokiej jakości rozgrywki FPS, chociaż niektórzy mogą prosić o więcej w zakresie fabuły. Dla tych, którzy chcą poznać ten tytuł na własnym komputerze lub konsoli, ważne jest, by zwrócić uwagę na wymagania sprzętowe Battlefield 2042, by cieszyć się płynnością i detalem. Czy nowy Battlefield stanie się klasykiem wśród strzelanek wieloosobowych? Czas pokaże, ale jedno jest pewne: produkcja ta dostarcza wielu emocji i z pewnością jeszcze długo pozostanie w sercach graczy na całym świecie.

Marcin
Marcin

Były profesjonalny gracz Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Obecnie dziennikarz e-sportowy chętnie dzielący się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Publikuje newsy, poradniki oraz rankingi dotyczące sprzętu i gier komputerowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

HorizonGamer.pl - Poradniki, newsy i rankingi dla graczy
Logo