Battlefield 1 – Wymagania PC, Fabuła, Mechanika

Battlefield 1 to gra, która wprowadziła świeży powiew na pole bitwy cyfrowej rozrywki, biorąc graczy w podróż wstecz do czasów I Wojny Światowej. Tworzona przez studio DICE pod skrzydłami giganta Electronic Arts (EA), ta strzelanka wprowadziła innowacyjne podejście do rozgrywki w ramach serii Battlefield. Grę Battlefield 1 wyróżniają przede wszystkim jej realistyczne portretowanie konfliktu, wykorzystanie nowych pojazdów i uzbrojenia oraz unikalna mechanika.

Niezwykła dbałość o detale w Battlefield 1 była chwalona zarówno przez graczy, jak i recenzentów. Mechanika rozgrywki była odzwierciedleniem realiów I Wojny Światowej – od „bagnetów” po „miotacze ognia”. Zastosowanie silnika Frostbite pozwoliło na stworzenie destrukcyjnych środowisk, które zapewniają dynamiczne scenariusze bitew, czy to w niebie nad Londynem, czy podczas powietrznych szturmów na Zeppelinach. Wprowadzenie nowych trybów rozgrywki oraz nowymi mapami pozwoliło graczom na pełne zaangażowanie i różnorodność doświadczeń na froncie.

battlefield 1

Wymagania sprzętowe gry Battlefield 1:

Minimalne wymagania sprzętowe:

ProcesorAMD FX-6350 lub Intel Core i5 6600K
Karta GraficznaAMD Radeon HD 7850 2 GB lub Nvidia GeForce GTX 660 2 GB
Pamięć RAM8 GB
System operacyjnyWindows 7, Windows 8.1 lub Windows 10 (64-bitowy)
Dysk twardy50 GB

Zalecane wymagania sprzętowe:

ProcesorAMD FX 8350 Wraith lub Intel Core i7 4790
Karta GraficznaAMD Radeon RX 480 4 GB lub Nvidia GeForce GTX 1060 3 GB
Pamięć RAM16 GB
System operacyjnyWindows 10 (64-bitowy)
Dysk twardy50 GB

Zastanawiasz się, jaki laptop będzie idealny do tej gry? Zobacz nasz ranking laptopów gamingowych i podejmij najlepszą decyzję.

Battlefield 1 – Odbiór graczy

Chociaż Battlefield 1 była następcą takich tytułów jak Battlefield 4 i Battlefield Hardline, zdobyła serca wielu graczy dzięki autentycznemu przedstawieniu wojny totalnej. Bądź świadkiem narodzin wojny totalnej to hasło, które najlepiej oddaje klimat gry. Gracze mogli przełamać linie nieprzyjaciela, zarówno jako piechurzy, jak i czołgiści, uczestnicząc w epickich bitwach na wielką skalę. Odbiór był generalnie pozytywny, z wieloma recenzentami chwalącymi za zaangażowanie w historię, bogaty arsenał i nowe tryby rozgrywki.

Battlefield 1 – Podsumowanie

Battlefield 1, chociaż miał premierę 21 października 2016 roku, nadal znajduje się w sercach wielu graczy. Wykorzystując pełen potencjał silnika Frostbite, EA i DICE dostarczyli tytuł, który nie tylko oddaje ducha I Wojny Światowej, ale również przynosi świeżość do serii Battlefield. W 2023 roku, choć technologia poszła naprzód, wielu wciąż wraca do tych bitew, przypominając sobie, jak ważne jest zachowanie pamięci o przeszłości w świecie cyfrowej rozrywki. Dla tych, którzy chcieliby doświadczyć tej epopei na nowo lub po raz pierwszy, warto sprawdzić wymagania sprzętowe i przygotować się na niezapomniane doświadczenie w świecie Battlefield 1.

Marcin
Marcin

Były profesjonalny gracz Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Obecnie dziennikarz e-sportowy chętnie dzielący się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Publikuje newsy, poradniki oraz rankingi dotyczące sprzętu i gier komputerowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

HorizonGamer.pl - Poradniki, newsy i rankingi dla graczy
Logo