Apex Legends – Wymagania PC, Fabuła, Mechanika

Apex Legends to gra, która od czasu swojej premiery w 2019 roku wzbudzała wiele emocji wśród graczy na całym świecie. Jako darmowa strzelanka drużynowa osadzona w uniwersum gier Titanfall, przyciągnęła miliony graczy, oferując unikalne mechaniki i dynamiczne rozgrywki w stylu battle royale.

Mechanika Apex Legends wyróżnia się na tle innych gier battle royale, takich jak Fortnite czy PUBG. Gra zawiera unikalne postacie zwane „Legendami”, każda z indywidualnymi umiejętnościami. Poza biegiem z bronią i standardową strzelanką, Apex Legends wprowadza wiele nowych funkcji, takich jak strumieniowanie tekstur i skomplikowane mechaniki drużynowe. To połączenie sieciowych rozgrywek drużynowych z możliwością wyboru indywidualnych umiejętności legend sprawia, że każda rozgrywka jest inna.

apex

Wymagania sprzętowe gry Apex Legends:

Jeśli chodzi o Apex Legends – wymagania sprzętowe, gra została zoptymalizowana, aby działać płynnie na szerokim zakresie konfiguracji. Minimalne wymagania, by zagrać w Apex Legends na PC obejmują:

Minimalne wymagania sprzętowe:

ProcesorAMD FX 4350 / Intel Core i3 6300
Karta GraficznaAMD Radeon HD 7730 / NVIDIA GeForce GT 640
Pamięć RAM6 GB
System operacyjnyWindows 7 (64-bitowy)
Dysk twardy22 GB

Zalecane wymagania sprzętowe:

ProcesorAMD Ryzen 5 / Intel Core i5 3570K
Karta GraficznaAMD Radeon R9 290 / NVIDIA GeForce GTX 970
Pamięć RAM8 GB
System operacyjnyWindows 7 (64-bitowy)
Dysk twardy22 GB

Nie można zapomnieć także o stałym połączeniu z internetem – niezbędnym do gier sieciowych.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy początkującym, mamy dla Ciebie idealny sprzęt. Odkryj najlepsze laptopy gamingowe do 7000 zł w naszym rankingu.

Apex Legends – Odbiór graczy

Odbiór Apex Legends był w dużej mierze pozytywny. Gracze doceniali świeży powiew wśród gier battle royale, a także jakość grafiki i płynność rozgrywki. EA, jako główny wydawca, dostarczyło także system wirtualnej waluty, którą można wykorzystać do zakupu różnych wirtualnych przedmiotów w grze. Choć były pewne kontrowersje dotyczące mikrotransakcji, ogólnie gra została dobrze przyjęta, zarówno na PC, Xbox, PlayStation 4, jak i Nintendo Switch.

Apex Legends – Podsumowanie

Apex Legends to darmowa strzelanka battle royale, która zrewolucjonizowała rynek gier w ciągu kilku lat od swojego debiutu. Dzięki unikalnym mechanikom, wysokiej jakości grafice oraz wymaganiom sprzętowym dostosowanym do szerokiej gamy graczy, Apex Legends zdobywa serca graczy na całym świecie. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zanurzyć się w tym ekscytującym świecie, zalecamy sprawdzenie oficjalnych wymagań i przekonanie się samemu, jak gra działa na wybranym sprzęcie. Niezapomniane chwile pełne adrenaliny gwarantowane!

Marcin
Marcin

Były profesjonalny gracz Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Obecnie dziennikarz e-sportowy chętnie dzielący się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Publikuje newsy, poradniki oraz rankingi dotyczące sprzętu i gier komputerowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

HorizonGamer.pl - Poradniki, newsy i rankingi dla graczy
Logo